Türkiye'de sa ekimi

Türkiye’de Saç Ekimi

Türkiye’de Saç Ekimi Nasıl Gelişti

Türkiye’de saç ekimi yaptırmak için, her ay binlerce kişi Türkiye gelmektedir. Bu sayının aylık 2000 üzerinde olduğu tahmin edilmektedir. Bu gelen kişilerin büyük çoğunluğu İstanbul’da saç ekimi işlemini yaptırmaktadır . Ayrıca Antalya başta olmak üzere İzmir Ankara gibi şehirlere de yurt dışından yoğun saç ekimi talebi vardır. Saç ekimi uzun yıllardır Türkiye’de yapılmaktadır ve en sık kullanılan yöntem fue saç ekimi yöntemidir.

Ayrıca bir çok Avrupa Ülkesinden Türkiye’ye giriş için vize gerekmiyor . Vize gereken ülkelerde ise Türkiye giriş için vize başvurusunda çok çabuk sonuç alınmaktadır. Saç ekimi sonrası hastanede yatış gerekmediğinden operasyon sonrası seyahat ve tatil imkanı da Türkiye’de saç ekimi operasyonunu cazip kılmaktadır

Türkiye’de saç ekimi dışında diğer estetik operasyonlarda yoğun bir şekilde yapılmaktadır özellikle diş tedavisi ve estetik cerrahi operasyonları başta gelmektedir. Saç ekimi dışında diğer kozmetik cerrahi işlemleri için de on binlerce insan Türkiye’yi tercih etmektedir. Ayrıca kanser tedavileri, organ nakli, tüp bebek tedavileri sağlık turizmi açısından Türkiye’nin önemli bir gelir kaynağı olmuştur.

Bu operasyonlar kalite açısından da oldukça yüksek seviyelere ulaşmıştır. Sağlık turizmi alanında Türkiye oldukça yüksek bir gelir elde etmektedir. Türkiye’nin saç ekimi geliri 2014 yılında yaklaşık olarak 1 milyar dolar olarak hesaplanmıştır. Bu gelirin 2018 yılında 2 milyar dolara ulaştığı tahmin edilmektedir.

Ahd Saç Ekim Merkezi  ve  Dünyadaki Yeri

AHD saç ekim merkezi Dr. Hakan Doğanay tarafından 2003 yılında Antalya’da kurulmuştur. Doktor Hakan Doğanay fue saç ekimi konusunda Türkiye’de uzun yıllardır çalışmaktadır . Dr Hakan Doğanay kalem yöntemi ile Türkiye’de saç ekimi konusunda öncülük yapmıştır. Ahd saç ekim merkezi olarak dünyanın bir çok ülkesinden farklı kişilere saç naklini gerçekleştirmiştir. Ahd Saç Ekim kliniği saç ekimi denince ilk akla gelen kliniklerdendir.

Dr.Hakan Doğanay’ın gerçekleştirdiği operasyonlar şunlardır.

 1. FUE Saç Ekimi
 2. Tıraşsız Ekim ve Dhi Saç Ekimi
 3. Kaş Ekimi
 4. Sakal Ekimi
 5. Sakaldan Saç Ekimi ve Diğer Vücut Kıllarından Saç Ekimi
 6. Kötü ekimlerin düzeltilmesi
 7. Kadınlarda saç Ekimi

Neden Türkiye’de Saç Ekimi

Peki Türkiye’de saç ekimi operasyonu dünyadaki insanlar tarafından neden tercih edilmektedir. Şimdi bu konuyu ayrıntılı olarak inceleyebiliriz. Bu konuda en önemli iki faktör olarak kalite ve saç ekimi fiyatlarını söyleyebiliriz

Saç ekimi yaptırmayı düşünen insanların önemli bir kısmı işlemi yapacak doktorun ve kliniğin ismini bilmek ve araştırmak ister .

Türkiye’de saç ekimi konusunda isim yapmış ve dünyaca ünlü bir çok bilimsel kuruluşlarda tavsiye edilen Türk doktorları bulunmaktadır. Saç ekimi araştırması yapan bir çok insan, bu kuruluşları ve forum sitelerini araştırarak Ekim yaptırmak istediği doktora ve kliniğe karar verirler. Doktor Hakan Doğanay uluslararası kuruluşlarda tavsiye edilen Türk doktorları arasında bulunmaktadır. Bu kuruluşlardan bazılarını şu şekilde sıralayabiliriz .

Türkiye’de saç ekimi tercih edenlerin çok önemli bir kısmında da fiyat avantajı Gelmektedir

Türkiye de Saç Ekimi Fiyatları

Amerika ve Avrupa’daki saç ekim fiyatları ,Türkiye ile kıyaslandığında Türkiye’de saç ekimi çok cazip gelmektedir. Avrupa’da saç ekimi fiyatları ülkeden ülkeye değişmekle birlikte 8000 10.000 Euro dan başlamaktadır ve 20-25000 euro ya kadar çıkmaktadır. Türkiye’de ise, özellikle İstanbul saç ekimi fiyatları 1000 -4000 Euro arasında değişmektedir. Ayrıca bu saç ekimi fiyatlarına konaklama transfer gibi hizmetler de eklendiğinde çok cazip gelmektedir Özellikle Avrupa’da yaşayanların büyük bir kısmı saç ekimi konusunda Türkiye’yi tercih etmektedir. İngiltere Almanya gibi ülkelerden tek bir uçakla İstanbul Antalya gibi şehirlere ulaşım mümkündür. Buda saç ekimini daha da cazip hale getirmektedir.

Şunu unutmayalım ki en pahalı saç ekimi en iyi saç ekimi demek değildir. Aynı şekilde en ucuz olanı da en mantıklı olmayabilir. Size güven verecek bir doktor ve klinik de karar kılmanızı tavsiye ederiz .Fiyatlara neler dahil neler fiyatların dışındadır bunu operasyona karar verirken mutlaka önceden bilmeniz gerekir. Mesela transfer konaklama operasyon sonrası verilecek ilaçlar fiyatları dahil midir değil midir önceden bilinmesi gerekir

Suudi Arabistan Kuveyt Katar gibi Arap ülkelerinin vatandaşları saç ekimi konusunda en çok Türkiye’yi tercih etmektedirler. Özellikle Rusya vatandaşlarının ise Türkiye’de saç ekimi konusunda tercih ettiği şehir Antalya olmaktadır. Ahd saç ekim Kliniği olarak Rusya vatandaşlarının da oldukça ilgisini çekmekteyiz

Antalya’da Saç Ekimi

Avrupa Rusya ve Arap ülkelerinde yaşayanların ortalama 3- 4 saatlik bir uçak yolculuğu ile İstanbul ya da Antalya ulaşması mümkündür . Hatta bir kısım insanlar sabah Türkiye’ye gelip saç ekimi operasyonlarını yaptırdıktan sonra akşam ülkelerine geri dönebilmektedir. Bu ulaşım kolaylığı saç ekimi konusunda Türkiye’yi çok daha cazip kılmaktadır.

Amerika Kanada Avustralya gibi okyanus ötesi ülkelerden de Kliniğimize saç ekimi başvuran bir çok kişi bulunmaktadır bu uzak ülkelerden Türkiye’de saç ekimini tercih etmeleri konusundaki en önemli kriter ise kalite yüksekliğidir. Bu kişiler Türkiye’de isim yapmış belli doktorları tercih etmektedirler, bu doktorların saç ekimi fiyatları Türkiye geneline göre daha yüksektir ve greft başı ücretlendirme yapılmaktadır. Bu fiyatlar greft başına 2 Euro ile 3,5 Euro arasında değişmektedir.

En iyi saç ekimi yapan doktor ve klinik araştırmalarında Türkiye’den bir çok klinik bulunmaktadır. Dr. Hakan Doğanay’ın Kliniği de bu kıstaslar açısından dünyada en çok ilgi çeken kliniklerden birisidir

Dr.Hakan Doganay ile Saç Ekiminizi Nasıl Gerçekleştirirsiniz? ( AHD Clinic)

Türkiye’de saç ekimi yaptırmak isteyen bir kişi olarak bize nasıl ulaşabilirsiniz.  Ahd Saç Ekim Merkezi olarak bir turizm şehri olan Antalya’da hizmet vermekteyiz

Bize şu iletişim kanallarından  ulaşabilirsiniz.

 • İletişim telefonumuz ve whats-app yolu ile (+90 533 247 19 90)
 • Email yolu ile

Aşama 1 Sizin Hakkınızda Bilgiler İsteyeceğiz) Bu bilgiler şunlardır

 • Size ait Fotoğraflar : Whats-App ya da mail yoluyla bize fotoğraflarınızı gönderin. Fotoğraflar normal bir ışık altında önden, sağdan ve soldan, tepe bölgesi ve ense bölgesi fotoğrafları olmalıdır. Ayrıca ihtiyaç halinde sakal ve göğüs kıllarını bölgesini içeren fotoğraflar da gönderebilirsiniz.
 • Genel Bilgiler :Ayrıca bize varsa kronik bir hastalığınız , alerjik bir durumunuz, ya da  kullandığınız ilaçları bildirmenizde fayda vardır. Bizimle iletişime geçtiğinizde yaşınız, ailenizdeki saç dökülme geçmişi ve beklentiniz hakkında bizi kısaca bilgilendirmenizi istiyoruz. Ayrıca HIV, Hepatit B, Hepatit C pozitifliği varsa bunları bize önceden bildiriniz. Bu tip taşıyıcı olanlara da saç ekimi yapılabilir. Hastalığın aktif dönemde olmaması gerekir. Saç ekimi yaptırmak isteyen bayanlarda ise daha detaylı tetkiklere ihtiyaç duyulabilir bunu kadınlarda saç ekimi konulu yazımızda daha ayrıntılı olarak görebilirsiniz.

Aşama2 (Sizi Bilgilendirme)

Bize göndermiş olduğunuz iletişim formu bilgileri ve fotoğraflarınıza bakarak size yapılabilecek bir saç operasyonu hakkında kısaca bilgi veririz. Belki de fotoğraflarınıza bakarak size saç ekiminin uygun olmayacağını söyleyebiliriz. Eğer uygun ise de yaklaşık kaç graft ihtiyacınız olacağını ve fotoğraflara bakarak size sizden kaç graft alınabileceğini size bildiririz. Saçsız bölgenizin tamamı mı, ya da ne kadar kısmını kapatılabileceğini size geri dönüş yaparak bildiririz. Ve operasyon için gerekli maliyeti size bildiririz. Fotoğraflara bakarak size söylediğimiz greft sayıları, yaklaşık rakamlardır ve yanılma payımız olabilir. Kesin rakamlar, Türkiye’ ye geldiğinizde doktorunuzun muayenesi sonunda belli olacaktır.

Aşama 3 Tarih Kararlaştırma

Saç ekimi yaptırmaya karar verdiğimiz takdirde operasyon gününü ve uygun tarihleri iletişim asistanımız ile birlikte karar verirsiniz. Saç ekimine karar verdiğiniz için saç ekimi öncesi neler yapmalısınız, dikkat etmeniz gerekenler nelerdir gibi sorularınız için ilgili yazımızı okuyabilirsiniz.

Aşama 4 (Türkiye’ye Geliş)

İngiltere Almanya Fransa İsveç Avusturya Belçika gibi bir çok Avrupa ülkesinde ve Rusya’dan Türkiye ve Antalya’ya aktarmasız olarak uçak seferi bulunmaktadır. Bu sizin için ciddi bir avantajdır. Uçak biletinizi aldığınızda ve bunu asistanımıza bildirdiğinizde randevu tarihiniz kesinleşmiş olur. Gidiş ve dönüş uçak bileti ücretleri kişiye aittir ve fiyatlarımıza dahil değildir.

Aşama 5  Transport ve  konaklama.

Sizi Antalya hava limanından transport personelimiz karşılayacaktır. Sizin adınıza ayrılmış olan otel odanıza transport personelimiz sizi götürecektir. Transport ve konaklama hizmetleri ücretsizdir.

Aşama 6 Saç ekimi aşaması

Kliniğimize geldiğinizde doktorumuz tarafından tekrar canlı bir muayene yapılacaktır ve daha sonra operasyonumuz başlayacaktır. İhtiyacınız olan greft sayınıza göre saç ekimi operasyonuz bir ya da iki gün sürebilir. Saç ekimi hakkında detaylı bilgi almak için Dhi Saç Ekimi ve FUE Saç Ekimi ve Saç Ekimi Nasıl Yapılır? isimli yazılarımızı okumanızı öneririz.

Aşama 7 Operasyondan sonraki ilk gün

Ekim sonrası ilk gününüzde saç yıkamasını biz yapmaktayız. Ayrıca saç ekimi sonrası size bir medikal kit vereceğiz. Bu medikal kit tamamen ücretsizdir ve içerisinde şunlar bulunmaktadır.

 • Antibiyotik, ağrı kesici, ödem çözücü gibi gerekli ilaçlar,
 • Yatak koruyucu ve yastık gibi ekim sonrası konforunuz  için gerekli araçlar.
 • Ekim sonrası yıkamalar için şampuan ve losyon.
 • Ekim sonrası yapmanız gerekenler ile ilgili kendi dilinizde yazılmış bilgilendirme yazısı

Aşama 8 (Ülkenize geri dönüş).

Transport personelimiz, uçuş saatinizden önce sizi tekrar hava alanına bırakacaktır.

Aşama 9 Operasyon Sonu Destek

Saç ekimi sonrası dikkat etmeniz gerekenler ile ilgili yazıyı okuyup operasyon sonrası hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. Ayrıca tercümanımız aracılığı ile sizinle irtibatımızı hiç bir şekilde kesmeyeceğiz. Tercümanımızda bulunan telefondan whats-app aracılığı ie her türlü sorununuz için destek almaktan çekinmeyin. Saç Ekimi sonrası da yanınızda olacağız.

Türkiye’de saç ekimi yaptırmak isteyen bir kişi nelere dikkat etmelidir ?

 • Saç ekimi yapılacak klinik ve operasyonu gerçekleştirecek olan doktor, saç ekimi operasyonunu doktor bizzat kendisi mi yapacak ya da operasyonun hangi aşamalarında olacak. Saç ekimi operasyonu gerçekleştirecek olan doktorun uluslararası üyelikleri var mı. Ishrs Iahrs ahla gibi
 • Saç ekimi merkezi hakkında olumlu ya da olumsuz yorumlar. Klinik ve doktorum itibarı hakkında yeterli ön bilgiye sahip olmak gerekir. Saç ekimi yapacak merkezin yasal yetkisi var mı bunu araştırmanız gerekiyor. Ayrıca kötü sonuçlardan dolayı hakkında şikayet olan bir merkez midir?
 • Kliniğin öncesi ve sonrası gerçek sonuçları fotoğraf ya da videolarla desteklenmelidir.
 • Operasyona katılacak yardımcı personellerin deneyimi önemli bir kriterdir.
 • Saç ekimi operasyonunda hangi teknik kullanılacak. Özellikle Dhi Yöntemiyle Saç Ekimi yapabilen yerlerin sayısı çok azdır.
 • Fiyatlara neler dahil olacak neler olmayacak bunları önceden net olarak bilmeniz gerekir. (örneğin , konaklama ,transport,  nakit ya da kredi kartı fiyat farkı olacak mı. Şampuan ya da ilaçlar için ekstra ödeme var mı yok mu , tercüman ücretlimi değil mi gibi)

S.S.S

Türkiye’de saç ekimi yapmak güvenli mi?

Öncelikle güvenilir doktor ve klinikleri araştırmanız gerekir. IAHRS, AHLA gibi uluslararası kuruluşlar tarafından tavsiye edilen doktorları tercih etmenizi öneriyoruz. Doktor bulunmayan yerlere güven duymayınız.

Türkiye’de Saç Ekimi Maliyeti Nedir?

Türkiye’de saç ekimi fiyatları büyük farklılıklar gösterir. Nedeni ise kaliteli doktorlar olduğu gibi doktor bulunmayan bir çok kalitesiz yer de bulunmaktadır. Kaliteli ekim yapan doktorların fiyatları greft başına belirlenir ve greft başına 2-3 Euro arasında değişmektedir.

Türkiye’de Saç Ekimi Neden Ucuz?

1 günde çok sayıda saç ekimi yapan ve operasyonda doktor bulunmayan yerlerde saç ekimi çok daha ucuzdur. Fakat işini kaliteli yapan doktorlar günde 1 kişiye saç ekimi yapar. Buralarda saç ekimini doktor yapar ve fiyatları da daha yüksektir.

Türkiye’nin En İyi Saç Ekimi Yapan Yeri Neresidir?

Uluslararası kuruluşlarda tavsiye edilen bir çok Türk doktoru vardır. Bunların hepsi iyidir. Dr. Hakan Doğanay’da uluslararası tavsiye edilen doktorlardan birisidir.

Saç Ekimi İçin En İyi Ülke Hangisidir?

Türkiye saç ekimi alanında çok büyük ilerlemeler kaydetmiştir. Çok iyi sonuçlar alabileceğiniz birçok Türk doktoru bulabilirsiniz. Ayrıca, saç ekimi yanında tatil imkanı da bulunması çok büyük bir avantajdır. Dr. Hakan Doganay saç ekimini Antalya’da gerçekleştirmektedir. Antalya dünyanın en iyi tatil bölgelerinden birisidir.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top