kötü saç ekimi

Kötü Saç Ekimi ve Hataların Düzeltilmesi

Saç ekimi yaptıranların en çok istedikleri doğal ve sık görüntüdür. Maalesef bir çok kötü saç ekimi sonucu bu beklentileri hüsranla sonuçlanmaktadır. İnsanlar kendilerini daha mutlu hissetmek için saç nakli yaptırmak ister. Bu mutluluğun temel kriteri ise başkası tarafından anlaşılmayacak derecede doğal bir görüntünün sağlanmasıdır. Fakat yapılan ekimlerin bir kısmı başarısızlıkla sonuçlanmaktadır. Bize başvuranların önemli bir kısmı, daha önce başka bir yerde hatalı saç ekimi yaptıran ve bunu düzelttirmek için gelen kimselerdir. Peki başarısız saç ekimi neden oluşur ve nasıl düzeltilir? Hatalı yapılan bu işlemlerin, telafi yöntemleri nelerdir? Bu konulara kısaca bakmakta fayda var. Dr. Hakan Doğanay başka merkezler tarafından yapılan, birçok yanlış saç ekimlerini başarıyla düzeltmiştir.

Başarısız Saç EKimi Ne Demektir?

Bunu çok basit bir örnekle açıklayalım. İnsanlar arası iletişim göz göze olur. Sizi tanımayan birisi ile karşı karşıya oturdunuz ve konuşuyorsunuz. Sizinle konuşurken karşıdaki kişinin gözleri alın bölgenize ve saçlarınıza doğru istemsiz olarak kayıyorsa, size yapılan işlem başarısız demektir. Hatta bir süre sonra size “saç mı ektirdiniz? ” diye bir soru sorarsa moraliniz daha da bozulabilir.

Fakat karşılıklı sohbet sırasında, karşıdaki kişinin gözleri sizin saçlarınıza bakmıyorsa başarılı bir saç ekiminden söz edebiliriz. Hatta sohbet sırasında siz saç ektirdiğinizi karşıdakine söyleyin. Karşıdaki kişiden “hadi ya hiç belli değil çok doğal olmuş anlayamadım” diye bir cevap gelirse oldukça mutlu olursunuz.

Kötü Saç Ekimi Nedenleri?

Kötü saç ekimi dediğimiz başarısız uygulamaları 5 grupta toplayabiliriz. Bunlar;

 1. Saç ekimine uygun olmayan bir kişiye ekim yapılması
 2. Uygunsuz Vaatler
 3. Greft alımında yapılan hatalar
 4. Ekim sırasında yapılan hatalar
 5. Ekim sonrası dönemde kişinin kendi hataları

a) Saç ekimine uygun olmayan bir kişiye ekim yapılması

Şunu unutmayalım herkes saç ekimine uygun olmayabilir. Saç ekimi öncesi dönemde yapılan muayenede, kişinin ekime uygun olup olmadığı kolaylıkla anlaşılır. Muayene kriterlerinde;

 • Yaş: Çok genç yaşta ve hızlı bir şekilde saç dökülmesi varsa saç ekimine karar vermek doğru değildir
 • Ailedeki Dökülme Hikayesi: Baba, ağabey amca dayı gibi birinci derece yakınlarındaki saç dökülmesi şekli ve hızı sorgulanmalıdır. Mesela, Norwood 7 olan bir babanın, oğlu da muhtemelen babayla aynı duruma gelecektir. Bu ekim düşünen kişiye açıkça belirtilmelidir.
 • Saç Dökülme Tipi ve Hızı: Norwood 6-7 gibi yaygın saç dökülmesi olanlarda, alınan saç kökleri saçsız alanı kapatmaya yetmeyebilir.
 • Donör Bölgesi durumu ve Donör Kapasite: Önemli bir kriterdir. Donör bölgeden alınabilecek saç kökü sayısı ne kadardır? Saçsız bölge alanı kaç santimetre karedir? Basit bir matematik hesabıyla bir santimetreye kaç kök düşecektir? Ekim öncesinde bunlar hesaplanmalıdır. Hesaplanmadan rastgele operasyona alınan bir kişi, kötü saç ekimi sonucuna da aday demektir.
 • Kişinin Beklentisi Nedir? Hastaya bu mutlaka sorulmalıdır. Ne yapabileceğimizi açık olarak söyleyeceğiz. Şunu unutmayalım yoktan var etmek Allah’a mahsustur. FUE saç ekiminde bizim yaptığımız, donör bölge saçlarını saçsız alana transfer etmektir. Yani biz saçların yerini değiştiriyoruz. Sihirbaz da değiliz. Hastaya ne yapabileceksek onu söylemek zorundayız.

Aşağıdaki resimde başka bir merkez tarafından yapılmış başarısız bir saç ekimini görmektesiniz. Aslında baştan yanlış olan, bu kişiye saç ekimi yapmaktı. Çünkü donör bölgesi yetersiz ve başarılı bir sonuç alınamayacağı baştan belli olan bir durum.

başarısız saç ekimi örneği

b) Uygunsuz Saç Ekimi Vaatleri

Maalesef en sık karşılaşılan durumlardan birisidir. Birçok saç ekim merkezi, saç ekiminin tıbbi bir uygulama olduğunu geri plana atarak, etik olmayan sloganlarla müşteri avına çıkmış durumdadırlar. Cazibeli sloganlarla saç ektirmeyi düşünenlere yaklaşıyorlar. Sonuçta bu tür tuzaklara da maalesef düşülüyor.

Tek seansta 10.000 Greft ekiyoruz.

Sınırsız Kök alıyoruz.

Yukarıdaki cümleler kulağa hoş geliyor. Ama her şey göründüğü kadar kolay olmuyor. Kötü saç ekimi nedenlerinin çoğu bu tür hatalı seçimlerden kaynaklanmaktadır.

c) Greft Alımında Yapılan Hatalar

Bildiğimiz gibi alım şekli olarak FUT ve FUE yöntemi vardır. FUT yöntemi hemen hemen artık uygulanmadığı için FUE yönteminde yapılan hatalara bakacağız. Kötü saç ekimi dediğimizde sadece ekilen saçlardan dolayı değil, kök alımından dolayı da kaynaklanan hatalar zinciri de önemli bir yer tutuyor. Şimdi bunlara kısaca bakalım.

 • Gereğinden fazla greft alınması Saç ekimi öncesinde, doktor hastayı muayene eder ve tahmini olarak kaç greft alınabileceğini hesaplar. Şunu unutmayalım herkesin bir donör kapasitesi vardır. Fazla saç kökü alacağız diye donör kapasiteyi aşırı zorlayarak fazla sayıda greft alınırsa, saç ekiminden birkaç ay sonra, hiç hoş olmayan görüntüler oluşacaktır. Alınabilecek greft sayısı kişiden kişiye değişir. 1 santimetre kareye düşen kök sayısının ortalama %20-25 kadarı alınmalıdır. Daha fazla sayıda alınan greft, alım bölgesinde görüntüyü bozacaktır.
 • Homojen şekilde greftlerin alınmaması: Her santimetreden eşit sayıda greft alınmalıdır. Homojen olmayan kök alımı sonrasında, güve yeniği tarzda görüntüler oluşabilir.
 • Kulak üstü bölgelerden az greft alınmalıdır. Kulak üstü saç köklerin, orta bölgelere göre sayıca daha az ve daha ince köklerdir. Buralara aşırı yüklenilirse ciddi boşluklar oluşabilir.
 • Mikro motor ya da manuel aletlerin yanlış kullanılması: Manuel ya da mikro motorla alım yapılırken, köklerin açıları ve uzunluğu doğru tespit edilmelidir. Uygun açı ve derinlikte kök alımı yapılmaz ise, saç köklerinin bir kısmı travmaya uğrayacak ve kırılacak ya da ezilecektir. Dolayısıyla bu şekilde alınıp ekilen kökler çıkmayacak, beklenen sayıda greft çıkışı olmayacağı için kötü saç ekimi olarak değerlendirilecektir.
 • Mikro motor devir hızı: Donör bölgedeki alımların çoğunluğu mikro motorla yapılmaktadır. Maalesef bir günde çok sayıda ekim yapan yerlerde, hızlıca kök alıp diğer bir hastaya operasyon yapılması esastır. Hızlı bir şekilde alım yapmak içinde mikro motor devir hızını arttırmak gerekir. Yüksek devir ise ısı artışı demektir. Bu şekilde kökler alınırken yüksek ısıya bağlı olarak tahrip olacaktır. Biz saatte 1000-1200 greftin üstüne çıkmayı doğru bulmuyoruz. Marifet 1 saatte 4000 greft almak değildir. Marifet, 4000 greftin tamamına yakınını sağlam bir şekilde çıkartmaktır.
 • Punch Genişliği: Çok geniş ya da çok ince punçhlarla alım yapmak doğru değildir. Herkesin saç kökü kalınlığı farklıdır. Hastanın saç köküne uygun genişlikte punchlar seçilmelidir. 0,7, 0.8 ve 0.9 mm genişlikteki punchlar idealdir. Çok geniş punchlarla alım yapılırsa, donar bölgede ciddi izler görülür. Kalın greftler, çok ince punchlarla alınmaya kalkılırsa transeksiyon dediğimiz köklerde kesi oranı da artacaktır. Bu da greft kaybı demektir.
 • Bir Seanstaki Kök Sayısı: İşte size bir başarısız saç ekimi nedeni daha! Saç ekimi süresinin 6-7 saati geçmesini doğru bulmuyoruz. Süre uzadıkça alınan köklerin dışarıda kalma süresi uzayacaktır. Bu da köklerin sağlam kalma oranını düşürecek, beklenenden az sayıda saç kökü çıkışına neden oluşacaktır. Uygulamalarımızda bir günde 2000 greftin üstüne çıkmıyoruz. Daha fazla sayılarda saç ekimini günlere bölmek en doğrusudur.
hatalı saç ekimi

d) Ekim Sırasında Yapılan Hatalar

 • Yanlış Saç çizgisi tasarımı ve köklerin yanlış açılarla ekilmesi Kötü saç ekimi şikayetlerinin en sık nedenidir. Ön greftlere tekil ve ince gfeftler ekilmelidir. Doğal saç ekimi ve saç çizgisi tasarımı başlıklı yazımızda bunu ayrıntılı olarak açıkladığımız için burada detaylara girmeyeceğiz. Genelde “çim adam” görüntüsü olarak adlandırılır. Saç ekimine düzeltme isteyenlerin en çok başvuru nedenidir.
 • Ekilen Köklerin Derinliği: Gereğinden fazla derinliğe ekilen kökler he zaman için sorundur. Aşırı derine ekilen köklerin ciddi bir kısmı çıkmaz. Çıkanlarda ise, saç diplerinde iz, folikülit tarzı iltihaplanmalar ve kıvırcık saç çıkışına neden olur.
 • Çok Sık Saç Ekimi: Hastalar saçların çok sık olmasını ister. Bu gayet doğal bir istektir. 1 seansta 1 santimetre kareye 30-40 arası greft idealdir. Çok daha yüksek sayıda yoğunluğu 1 seansta elde etmeye çalışmak hatadır. Damar yapısı ciddi oranda hasar görür. Saç köklerinin yaşaması için kılcal damarlar yoluyla beslenmeye ihtiyacı vardır. Dolayısıyla beslenmesi azalan köklerin büyük bir kısmı çıkmayacak ve kötü saç ekimi olarak nitelendirilecektir. Zaten santimetreye ekilen 30-40 greft ideal bir yoğunluk oluşturacaktır. Kişi daha da sık bir görüntü istiyorsa 1 yıl sonra ikinci bir seans planlamak daha doğru olacaktır.
 • Çok Seyrek Saç Ekimi: Kişinin beklentisi çok yüksek ise, geniş alanlarda saç ekimi yapmamak en doğrusudur. Bir örnekle açıklayalım. Norwwod 7 olan bir kişi ve 3000 greft saç grefti alındığını varsayalım. Norwood 7 saç dökülme tipi olan bir kimsenin saçsız alanı en az 300-400 santimetre karedir. 3000 grefti saçsız alanın tamamına yayarsak santi metrekareye 10 saç düşer. Bu da çok seyrek bir görüntü oluşturacaktır. Kişi de kesinlikle bu görüntüden mutlu olmaz. Daha dar bir alan için ekim planlaması yaparak santimetre kareye düşen kök sayısını arttırmak daha doğru olacaktır.
 • Doku Nekrozu ve Enfeksiyonlar: Saç ekimi sonrası nekroz, en korkutucu komplikasyonlardandır. Kanal yöntemiyle yapılan ekimlerde adrenalinin bilinçsizce kullanımına bağlı olarak kısmi bir bölge beslenemez ve orada doku nekrozu dediğimiz ölü doku oluşur. Genelde 2-3 cm çapında yuvarlak ya da oval bir şekilde saçsız görünüm oluşur. Ayrıca ekim sırasında steril çalışılmadığı takdirde enfeksiyonlar oluşabilir. Saç köklerinde iltihaplanmalar oluşur. Saç çıkışı oranını ciddi şekilde düşürür

e) Ekim Sonrasında Yapılan Hatalar

Bu ekim yaptıran kişinin kendisine bağlı olan hatalardır. Hiç kimse saç ekimi sonucunun başarısız olmasını istemez. Genelde istenmeden yapılan hatalardır. Saç ekimi sonrası en kritik dönem ilk 1 haftadır. Özellikle kafaya alınabilecek bir darbe ekim bölgesine kanamaya ve köklerin yerinden çıkmasına neden olabilir. Çıkan köklerin yerine daha sonra ekim yapılarak bu durum telafi edilebilir.

Saç ekimi yaptıran kişi bazı basit tavsiyelere uymalıdır. Mesela ilk 1 ay güneş ışığından ekim bölgesi korunmalıdır. Hamam sauna gibi sıcağa maruz kalma köklere zarar verebilir.

Kötü Saç Ekimi Nasıl Düzeltilir?

Şimdi bu makalemizin en merak edilen bölümüne geldik. Şunu belirtelim ki, kötü saç ekimi işlemini düzeltmek, sıfırdan yapılan saç ekimi işleminden çok daha zor ve uzmanlık gerektiren bir durumdur. Yeterince araştırmadan ve hatalı saç ekimi sonucunu düzeltmek isteyen kişiler genelde en iyi saç ekim merkezi ya da en iyi saç ekim doktoru araştırmasına da girerler.

Alım Bölgesini Düzeltme

 • Homojenleştirme: Greft alım bölgesindeki hataları yukarıda açıkladık. Genelde homojen olmayan ve yüksek sayıda alım yapıldığında, yama tarzı boş yerler oluşmaktaydı. Bu boş alanlara ekim yapılarak homojenleştirme sağlanabilir. Amaç her tarafta santimetrekareye düşen greft sayısını eşit hale getirmektir. Böylece yama tarzı oluşan görüntüler kaybolacaktır. Genelde sakal kıllarından alıp donör bölgeyi eşitlemeye çalışmak iyi sonuçlar vermektedir.
kötü saç ekimi düzeltme
hatalı saç ekimi düzeltme

Ekim Bölgesini Düzeltme

Hatalı saç ekimi uygulamalarının düzeltilmesinde zor olan ve en çok başvurulan nedenidir. Ekilen saçlarda Çim adam görüntüsü vardır ve kişi bundan oldukça mutsuzdur. Genelde kötü saç ekimi sonucunu düzeltmek için gelenler şu şikayetlerle başvururlar.

 • Ön sırada 3-4 lü kökler
 • Çim adam görüntüsü ve kaba görünüm. Amerika’da buna “özgürlük heykeli” görüntüsü adı verilmektedir. Saçlar taranamaz şekil verilemez.
 • Saç yönlerinde düzensizlik ve dik ekilen kökler
 • İple çizilmiş gibi dümdüz bir çizgi
 • Çok seyrek bir görüntü
 • Saç diplerinde çukur şeklinde izler ya da kabartılar : Açılan kanalın genişliği ile greft genişliği uyumlu olmalıdır. Kalem yöntemiyle yapılan ekimlerde kullanılan iğne uçları ince olduğundan genellikle bu sorunla karşılaşılmaz.
 • Saç çizgisinin çok geride olması
 • Saç çizgisinin çok aşağıda olması : Özellikle ileri yaştaki bir kişiye 18 yaşındaki birinin saç çizgisini görünümünü kazandırmak büyük bir hatadır. Düzeltilmesi en zor alan işlemlerden birisidir.
başarısız saç ekimi
kötü saç ekimi iz ve çukurlar

Kötü saç ekimini düzeltmek için birkaç yöntem vardır. Bunlar;

 1. Çoklu ve hatalı açılarla ekilen köklerin çıkartılması (Ekstraksiyon)
 2. Kamuflaj yöntemi
 3. Kombine Yöntem (Ekstraksiyon ve kamuflajın birlikte kullanılması)
 4. Yeniden sıklaştırma ekimi

Genelde ekstraksiyon ve kamuflaj yöntemini birlikte uygulayarak daha başarılı sonuçar alınabilir.

Ön Hattaki Çoklu Yanlış Yöndeki Köklerin Çıkartılması ve Saç Çizgisinin Düzeltilmesi

Bu oldukça zor deneyim gerektiren bir işlemdir. Ense bölgesinden FUE yöntemiyle kök alınması işleminin aynısı diyebiliriz. Fakat köklerin bir kısmı derine ekildiği için bu çoklu köklerin hepsini çıkartmak mümkün olmayabilir.10-15 gün sonra çıkartılamayan kalın kökleri çıkartmak için yeniden denenebilir. Bu tüm kötü görünümlü kökler çıkartılıncaya kadar birkaç defa tekrarlanabilir.. Çıkartılan bu çoklu kökler atılmaz, bunlar tekli greftlere ayrılıp ön çizginin yeniden oluşturulmasında kullanılır.

Çıkartılan çoklu greftlerin bıraktığı boşluklar tek tek dikilebilir. Böylece oluşabilecek izi azaltmak mümkündür.

Greftlerin çıkartılması manuel ya da mikro motorla yapılabilir. Burada dikkat edilmesi gereken punch genişliğinin biraz daha büyük olması gerekir. Aksi takdirde çoğul greftlerin çıkartılması oldukça zorlaşacaktır.

Saç çizgisinin geriye alınması düşünülmüyorsa, çıkartılan köklerin yerine doğru açılarla ince ve tekil greftleri yerleştirmek daha mantıklı olacaktır.

kötü saç köklerinin çıkartılması

Kamuflaj Yöntemi

Saç köklerinin tek tek çıkartılması, tek başına yeterli olmayabilir. Ayrıca koyu tenli kişilerde, çıkarılan köklerin yerinde iz kalma olasılığı vardır. Bu durumda yeniden bir saç çizgisi planlanır. Alın saç çizgisi düzeltme işlemi yapılarak 2-3 mm aşağı alınabilir. Ayrıca şakak ve yan saç çizgisi bölgesi planlaması yapılarak doğal bir görünüm sağlanabilir.

Kombine Yöntem ( Kamuflaj ve Ekstraksiyon)

Muhtemelen saç köklerinin tek tek çıkartılması ya da kökleri çıkartmadan kötü saç köklerini kamufle etmeye çalışmak yeterli olmayacaktır. En doğrusu bu iki yöntemi bir arada kullanmaktır. Uygulamalarımızda kamuflaj ve ekstraksiyon yöntemini birlikte kullanmayı tercih ediyoruz. Saç çizgisi çok aşağıda olanlarda önce saç kökleri tek tek çıkartılır. Böylece çizgi istenen seviyeye çıkartılmış olur. Daha sonra doğru bir saç çizgisi planlanarak diğer hatalı greftler kamufle edilir ve doğal görüntü sağlanmaya çalışılır. Ön çizgiyi oluşturabilmek için donör bölgeden FUE tekniği ile yeniden greft almak gerekir. Donör bölgede yeterli rezerv olması gerekir. Bazen bunu tek seansta yapmak mümkün olmayabilir. 8-10 ay sonra ikinci bir seans gerekebilir.

Ayrıca saç çizgisi geriye alınmayacaksa hatalı greftlerin tamamını çıkartmaya gerek yoktur. En kaba görünümlü greftlerin çıkartılması hedeflenir. Kaba görünümde yumuşama sağlanır. Daha sonra kamuflaj yöntemiyle doğal görüntü hedeflenir. Aşağıdaki resimde kombine yöntemle kötü saç ekiminin düzeltmesini görmektesiniz.

kötü saç ekimi onarımı

Yeniden Sıklaştırma Ekimi

Aşırı seyrek olan bir saç ekimi hiç bir zaman doğal görüntü vermez. Donör bölge yeterliyse, iyi bir planlama ile seyrek bölgelere sıkılaştırma ekimi yapılır. Bu şekilde doğal görüntü sağlanabilir. Donör bölgenin yetersiz kaldığı durumlarda sakal kıllarından ve göğüs kıllarından kıllarından, sıklaştırma ekimi yapmakta mümkündür.

Ayrıca, kişi ekim yaptırmıştır ve ekim sonucundan memnundur. Fakat ilerleyen yıllarda kendi saçları dökülmeye başlarsa yeniden mutsuz günlerine geri dönebilir. Doğal görüntü muhtemelen kaybolacaktır ve kişi bunu kötü saç ekimi olarak nitelendirecektir. Donör alanlar yeterliyse ikinci saç ekimi ile seyrek bölgeler sıklaştırılabilir.

Hatalı Saç Ekimi Düzeltme Sonuçları

Hatalı saç ekimi sonucu olan birisi bunu düzeltmek istiyorsa öncelikle iyi bir araştırma yapması gerekir. İşlemi düzeltecek doktor ya da merkezin deneyimi hakkında bilgi sahibi olmalıdır. Aşağıda Dr. Hakan Doğanay tarafından düzeltme işlemi yapılan iki kişinin videolarını izleyebilirsiniz. Bizimle iletişime geçtiğiniz takdirde, bir çok kötü saç ekimi fotoğrafları ve kötü sonuçların, düzeltme sonrası görüntülerine bakabilirsiniz.

Ayrıca bir çok forum sitelerinden yanlış saç ekimlerini düzelttirmiş kişilerin görüşlerini alabilirsiniz.

Sık Sorulan Sorular

Ekilen Saçlar Geri Alınabilir mi?

Hatalı bir şekilde ekilen ve doğal görüntüyü bozan saç kökleri tek tek çıkarılıp yeniden ekilebilir. Böylece doğal görüntü yakalanmaya çalışılır.

Saç ekimi işe yarar mı ?

Doğru bir planlama ile saç ekimine uygun bir adaya yapılırsa gayet başarılı sonuçlar alınabilir. Fakat planlama düzgün değilse, maalesef hüsranla sonuçlanma ihtimali vardır.

Bazı saç ekimlerinde neden “çim adam” görüntüsü oluşuyor ?

Bu tamamen hatalı ekim planlamasından kaynaklanan bir durumdur. Doğal görüntü için doğru bir saç çizgisi ve ön hatta ekilen greftlerin doğru açılarla ekilmesi gerekir. Yanlış açılarla yapılan ekimlerde kafada “çim adam” görüntüsü oluşur ve kötü saç ekimi olarak nitelendirilir.

Tamamen kel birisine saç ekimi yapılır mı?

Alınabilecek greft sayısı ve ekim yapılacak saçsız alanın genişliği iki önemli kriterdir. Tahmini toplam greft sayısı ekim alanı genişliğine (santi metrekare) bölünür.Bir santimetreye kaç greft ekilebileceği hesaplanır. Mantıklı bir oran yoksa ekim yapmak doğru değildir

Hatalı saç ekimini düzeltme fiyatları ne kadardır ?

Kötü saç ekimini ekimi düzeltmek çok zor bir işlemdir. Tek seansta bitmeyebilir ve oldukça deneyim gerektirir. Dolayısıyla ücretlerde normal fiyatlara göre daha yüksektir.

Kaynaklar

 1. Hair Transplantation: Current Concepts and Techniques Journal of Investigative Dermatology Symposium Proceedings. https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S0022202X15525943
 2. Controversies in Hair Transplantation J Cutan Aesthet Surg. 2018 Oct-Dec; 11(4): 173–181. http://www.jcasonline.com/article.asp?issn=0974-2077;year=2018;volume=11;issue=4;spage=173;epage=181;aulast=Kumaresan

6 thoughts on “Kötü Saç Ekimi ve Hataların Düzeltilmesi”

 1. Merhabalar benim saçım yalnış ekilmiş ve cizgi çok aşagıdadır ve bunu yukarı çekmek istiyorum ve seyrek ekilmiş buraya da gögüsten alınıp ekmek istiyorum fiyatı ne olur beni aydınlatırsanız sevinirim çok. Telefonum: 05444947728

  1. Merhaba Selami bey, öncelikle bize 532 313 4198 nolu telefondan whatsapp yoluyla ya da iletişim sayfamızdaki mail ve telefon adreslerinden bize ulaşabilirsiniz. Bize fotoğraflarınızı gönderirseniz size yapılacak işlem hakkında detaylı bilgi verebiliriz. İyi günler dileriz

 2. Hocam daha önce antalyada bir firmaya ekim yaptırdım ekim sırasında 300 greft kadar köksüz alınan saç telleri oldu bunları çöpe attılar özellikle sorduğumda ise her ekimde oluşan fire olayı dediler sizce böyle bir durum varmı?

  1. ekim sırasında değil de; greft alımı sırasında saç tellleri köksüz gelebilir, yani fire olabilir.. Greft alımı sırasında bu köksüz saçların ayıklanması daha doğrudur.

 3. muhammed altay

  daha önce saç ekimi yaptırım alan çok degil ama saclarım seyrek oldu bunu göğüs kılları ile sıklaştırabilirmiyiz

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Scroll to Top