hakan doğanay

Hakan Doğanay

Dr. Hakan Doğanay

Dr. Hakan Doğanay saç ekimi konusunda yaptığı çalışmaları ile Türkiye’nin öncü saç nakli doktorları arasında yerini almıştır Ayrıca uluslararası birçok saç nakli cerrahisi dernekleri ve saygın saç ekimi forum sitelerinde tavsiye edilen doktorlar listesi içerisinde yer almıştır. Saç nakli operasyonlarını halen Antalya da Lara Anadolu Hastanesinde devam ettirmektedir.

Dr. Hakan Doğanay Kimdir?

  • Dr. Hakan Doğanay 1969 İstanbul doğumludur.
  • İlkokul, ortaokul lise ve üniversite eğitimini Konya’ da tamamlamıştır.
  • 1986 yılında Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesini kazanmış ve 1993 yılında Tıp Doktoru Ünvanı ile mezun olmuştur.
  • 1993 – 2008 Yılları arasında devletin çeşitli kademelerinde görev yapmıştır. 2000 -2004 yılları arasında Sağlık Bakanlığı Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdürlüğü Antalya Bölge Baştabibi olarak görev yapmıştır. 2004 -2009 yılları arasında Antalya Serik Devlet Hastanesinde acil servis hekimi olarak görev yapmıştır.
  • 2003 yılında saç ekimine ilgi göstermiş ve AHD Saç Ekim Merkezini kurmuştur. İlk yıllarında, FUT (Follicular Unit Transplantation) Saç ekimi uygulamalarına başlamıştır.
  • 2004 yılında Sağlık Bakanlığı tarafından saç restorasyonu cerrahisi ile ilgili eğitim programlarına katılmış ve Medikal Estetik Hekimliği Sertifikasını almıştır.
  • 2009 yılından itibaren devletteki görevinden ayrılarak, tam zamanlı olarak saç ekimi operasyonlarına başlamış ve kurmuş olduğu AHD Saç Ekimi Kliniğinde saç nakli operasyonlarına devam etmektedir.
  • Dr. Hakan Doğanay evli ve 1 çocuk babasıdır.

           Dr. Hakan Doğanay’ın  Saç Ekimi Çalışmaları

hakan doğanay

2003 yılında FUT saç ekimi yöntemiyle operasyonlara başlayan Hakan Doğanay, 2005 yılından itibaren FUE saç ekimi ( Follicular Unit Extraction) yönteminde başlamış ve halen sadece FUE yöntemi ile operasyonlarına devam etmektedir. 2009 yılında kalem yöntemi denilen implanter pen tekniğine ilgi göstermiştir. Hakan Doğanay kalem yöntemini (Dhi Tekniği) Türkiye’ye tanıtan doktordur desek doğru söylemiş oluruz. Kalem tekniği yanında birçok saç nakli uygulamalarında öncülük yapmıştır. Bugüne kadar 3000 den fazla başarılı sonuç gerçekleştirmiştir

Türkiye de yeni yeni popüler olmaya başlayan tıraşsız saç ekimi , sakaldan saç ekimi gibi uygulamaları 2009 yılından bu yana başarı ile uygulamaktadır. Ayrıca 6000 grefti aşkın sakaldan saç nakli uygulamasıyla belki de bu konuda dünya rekorunu elde etmiş olabilir. Ayrıca bayanlarda saç nakli sakal ve bıyık ekimi, eş zamanlı saç ekimi , göğüs ve vücut kıllarından ekim , kaş ekimi gibi uygulamalarda başarılı bir çok saç ekimi operasyonlarını gerçekleştirmiştir. Dr. Hakan Doğanay 2003 yılından 2020 yılına kadar 3000 i aşkın saç nakli operasyonu gerçekleştirmiştir ve operasyonlarını doktor olarak bizzat kendisi yapmaktadır. Ayrıca başka yerler tarafından yapılmış olan birçok başarısız saç ekimlerini düzeltmiştir.

19 doktor meslektaşıyla birlikte Türkiye Saç Ekimi Hekimleri Derneğini kurmuştur. Dr. Hakan Doğanay derneğin kurucu üyelerindendir. Bu derneğin amacı, Türkiye’de saç ekimini, arzulanan kalite standartlarına ulaştırmak ve Türkiye’nin dünyadaki imajını çok daha iyi seviyelere çıkarmaktır.

    Uluslararası Alanda Dr. Hakan Doğanay’ın Üyelikleri

Dr. Hakan Doğanay uluslararası alanda da isminden söz ettirmiş ve bir saç nakli cerrahisi alanında bir çok tanınmış dernek ve kuruluşların üyesidir, bir çok saç ekimi forum sitelerinin tavsiye edilen doktorlar listesi içerinde yer almaktadır. Bundan dolayıdır ki saç nakli için kendisine başvuran kişilerin büyük çoğunluğu dünyanın çeşitli ülkelerinden gelmektedir. Aşağıdaki linklerden Dr. Hakan Doğanay’ın bir çok saç ekimi öncesi ve sonrası sonuçlarına ulaşabilirsiniz. Bu dernek kuruluşlardan bazılarına göz atacak olursak

3 thoughts on “Hakan Doğanay”

  1. Merhabalar, web sitesi üzerinden fiyat bilgisi veremiyoruz. 0532 313 41 98 nolu te3lefondan ve whatsap yoluyla ulaşıp bilgi alabilirsiniz.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top