5000 greft saç ekimi

5000 Greft Saç Ekimi

Saç ekimi işleminin bir parçası da operasyon planlanan bölgeye kaç greft gerekeceğidir. 5000 greft saç ekimi planlanmışsa Norwood sınıflamasına göre 4A, norwwod 5 ya da 6 olabilir. Doğru bir planlama ile 5000 greft ile oldukça iyi sonuçlar alınabilir.

5000 greft saç teli yada kökü olarak ortalama 10.000-12.000 saç köküne ( teline) karşılık gelebilir. Bu oldukça yüksek bir rakamdır. Toplamda bu greftleri ekmek için gerekecek süre en az 12-15 saat arası sürecektir. Süre uzadıkça greftlerin sağ kalma oranı düşecektir. Ayrıca verilen anestezi miktarı da artacaktır. Operasyonu yapan doktor ve yardımcı personelin konsantrasyonu da düşecektir. Bu sayıdaki bir grefti 1 günde nakletmek doğru değildir. Kanaatimizce 2 ya da 3 günde bu operasyonu bitirmek daha doğrudur.

5000 Greft Kaç Seansta Ekilmelidir ?

Ayrıca kişinin donör kapasitesi 5000 greft ve üzerinde olmalıdır. Aksi takdirde donör bölgede istenmeyen kötü görüntülerin oluşması kaçınılmazdır. Bunun için size sınırsız saç kökü sloganıyla yaklaşan kişilerden uzak durmanızı tavsiye ederiz. Sizin kaç greft ihtiyacınız var ? İhtiyacınız olan sayı donör bölgeden sorunsuz alınabilecek mi ? Bu soruların cevabını operasyon öncesinde mutlaka almalısınız. Donör bölgeden alınabilecek greft sayısı yetmeyecek ise alternatif olarak sakaldan veya göğüs kıllarından saç ekimi de düşünülebilir.

Peki şimdi 5000 kök ile ne yapılabilir. Kısaca göz atalım.

Santimetrekareye 30-40 sayıda greft yerleştireceğimizi varsayarsak,125-150 cm2 lik bir alana saç nakli yapmak mümkündür.

  • Norwood 4-5 saç dökülme tipindeki kellikler tamamen kapatılabilir.
  • Norwood 6-7 saç dökülmesi tipi, kısmen kapatılabilir. Genelde verteks bölgesine greft yetmeyebilir.
  • Yoğun şekilde saç seyrelmesi olan kişilerde ciddi bir şekilde saç sıklaştırması yapılabilir.

5000 Greft Saç Ekimi Fiyatı

5000 greft saç ekimi fiyatı
Resimde 5000 greft saç nakledilen kişinin 10 günlük görüntüsü bulunmaktadır.

Saç ekimi fiyatlarının greft sayısı ile orantılı olarak değişkenlik göstermesi doğaldır. 2000 greft 1 günde nakledilebilirken yüksek sayıdaki saç ekimleri 2-3 günde tamamlanabilir. Bu da maliyeti etkileyecektir. Bazı merkezlerde greft sayısından bağımsız ne çıkarsa denilerek işlem yapılmaktadır. Ve işlem 1 günde bitirilir. Biz bunu doğru bulmuyoruz. Nedenini yukarıda açıkladık Saç ekimi fiyatlarını yasal olarak yayınlayamıyoruz. Bizimle whatsapp ya da mail yolu ile iletişime geçerseniz öncelikle saç ekimine uygun olup olmadığınız size bildireceğiz. Daha sonra ihtiyacınız olan greft sayısına göre maliyet konusunda sizi bilgilendirebiliriz.

2 thoughts on “5000 Greft Saç Ekimi”

  1. Merhaba. Ben Azərbaycan dan size yaziyorum. 26 yaşındayım. Saçımda kelleşme gidiyor. Sizin klinikde saç ekimi yaptirmak istiyorum. Fiyat ortalamsı ne kadar onu bilmek isterim.

    1. Merhabalar öncelikle fotoğraflarınızı görüp saç ekimi için uygun olup olmadığınıza karar vermek gerekir. Whatsapp ile bize resimlerinizi gönderiniz. Daha sonra size fiat bilgisi verebiliriz. İyi günler dileriz.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top